Pro někoho každý den, pro někoho vzácnost. Každopádně když bolí hlava, je to nepříjemné, omezující, a v případě migrén odzbrojující a totálně Vám to zastaví život. Příčiny bolesti hlavy mohou být různých původů – způsobené fyzickou, psychickou i energetickou disharmonií organismu. Níže naleznete výčet těch nejčastějších příčin:

1. Počasí

Jako nejčastější příčina bolestí hlavy se uvádí počasí, resp. jeho změny. Ve chvíli, kdy se otepluje, mohou například změny vlhkosti a tlaku narušit tvorbu chemických látek v mozku a spustit bolesti hlavy.

2. Stres

Za původce bolestí hlavy označují až dvě třetiny lidí stres. K bolestem hlavy často dochází právě po stresovém období.  Existuje na to vysvětlení. Ve chvíli, kdy se člověk ocitne ve stresové situaci, se do těla vyplaví hormony napomáhající zvládání stresu. V momentě, kdy stres odezní, vyvolá následný pokles hladiny hormonů rozšíření krevních cév, což vede k bolestem hlavy.

Stres také může způsobit svalovou tenzi v šíji a ramenou. Může tak ovlivnit tak držení těla a vyvolat následnou tenzní bolest hlavy.

3. Hormony

Pro ženy nebude novinkou, že dalším zásadním spouštěčem bolestí hlavy jsou hormony. A to zejména ty, které jsou aktivní během menstruace. Důvodem může být skutečnost, že hladina ženského hormonu estrogenu během menstruace poklesne, což spustí bolest hlavy.

4. Strava

To, co jíme, má zásadní vliv na celkové zdraví a pohodu a může tedy způsobit i bolesti hlavy. Některá jídla jako např. sýry (obzvláště zralý sýr), čokoláda, citrusy, uzené maso, ořechy, cibule, slaná jídla i přísada glutamát sodný mohou patřit mezi potraviny, které bývají nejčastějšími spouštěči bolestí hlavy. U některých lidí může vyvolat bolesti hlavy dokonce i zmrzlina.

5. Konzumace nápojů

Bolesti hlavy může vyvolat také konzumace příliš velkého množství určitých nápojů, jako je čaj, káva nebo alkohol. Zkuste omezit množství alkoholu a kofeinu, který konzumujete během dne a pijte hodně vody. Dehydratace může být rovněž viníkem bolestí hlavy.

6. Nepravidelná strava

Spouštěčem může být i vynechání jídla. To má za následek pokles hladiny krevního cukru, což může vyvolat bolest hlavy. Ta může přijít i v opačném případě, kdy se do těla dostane větší množství cukru. To vyvolá rychlý nárůst, a pak rychlý pokles hladiny krevního cukru. Prevencí tak může být pravidelná a zdravá strava.

7. Nedostatek spánku

Nedostatek spánku může být také spouštěčem bolestí hlavy. Zkuste dodržovat správný spánkový režim. Choďte spát a vstávejte každý den ve stejnou dobu a to včetně víkendů.

8. Nadměrné cvičení

Cvičení je důležité pro Vaše celkové zdraví, ale pokud to lidé s cvičením přehánějí, mohou si přivodit bolest hlavy. Cvičení zvyšuje cirkulaci krve v hlavě a krku a způsobuje rozšíření krevních cév, což může vyvolat bolest hlavy. Zkuste cvičit pravidelně – třikrát až pětkrát týdně. Cvičení pomáhá odbourávat stres, který bývá označován za dalšího původce bolestí hlavy.

9. Přikrčení a ohnutí

Nadměrné přikrčení, krčení nebo ohnutí v sedu může zvýšit tenzi v horní části zad a krku a je hlavní příčinou tenzních bolestí hlavy. Zkuste se vyhýbat setrvávání ve stejné pozici po dlouhou dobu a navykněte si sedět rovně a s opřenými zády.

10. Skřípání zuby

Bylo zjištěno, že u některých lidí může být vyvolána tupá bolest hlavy skřípáním zubů během noci.

 

Každá příčina má své řešení

bolest hlavy

 

Pokud trpíte bolestmi hlavy, nezvykejte si na to. Udělejte první krok, protože i bolest hlavy je křičení Vašeho organismu po změně.

 

Možností, jak se zbavit bolesti hlavy je mnoho. A vybrat tu správnou Vám ráda pomohu. Bude to práce i pro Vás, tak pokud jen čekáte, že dostanete zázračnou pilulku, tak si dojděte do lékárny pro Ibalgin. Já řeším tělo jako komplex a společně s klienty nacházíme cesty a tvoříme plány, jak tělo i duši přivést do harmonie, kde už pro bolest není místo.

Někdy stačí začít pořádně dýchat a pít. Jindy je třeba sáhnout si do svědomí a začít měnit životní styl a hlavně způsob, jak se ke svému tělu chováme. Vyčistit tělo by si měl každý, vždyť pracuje 24 hodin denně a občas mám pocit, že se o své auto staráme o 200% lépe než o své tělo.

Pokud už chcete pilulky, raději volte přírodní – MigrenOut. Pomůže od bolesti i dát do kupy hormony. Více o těle a jeho synergii najdete zde.

A pokud někdo chce, a potřebuje dozorce, aby plnil, i to je možné. Občas mírný tlak má pozitivní účinky :).

V poslední době se na mě obrací i ženy, kterým se bolesti hlavy objevily po porodu. Po úrazech, kdy ani nevíme, že se nám hýbla kostrč, se bolesti hlavy objevují velmi často. Fyzicky lze kostrč srovnat a nebojte, žádný prst do řitního otvoru k tomu není potřeba. Na rovnání kostrče se mi velmi osvědčila Dornova metoda plus. A dokonce i po rovnání se narodila 2 miminka.

 

Máte-li dotazy, chcete-li se objednat a řešit bolest hlavy, chcete pomoci svému tělu a se dozvědět více o OKG produktech. Koukněte na tuto stránku nebo mi zavolejte na 731 587 868 a nebo napište info@terapienejendotykem.cz.

PS: Návod, jak si objednat se slevou 30% naleztene zde. Tak neváhejte.

Volat pro pomoc – 731 587 868

10 hlavních spouštěčů bolestí hlavy
Tagged on: