Většina mých článků vzniká na základě mým osobních zkušeností a ani tenhle Jak přežít Vánoce ve zdraví, pohodě a bez tloustnutí není výjimkou.

Nevím jak Vy, ale když přede mne někdo postaví mísu s cukrovím a čokoládami, neudržím se. Hlavně čokoláda je u mně návyková, jak začnu, tak mi dá velkou práci se dál neládovat. Bohužel to začíná už Mikulášem a nadílkou od andílků. Myslím, že by andílci i čerti měli více myslet na naše zdraví :). Můžeme si stěžovat nebo to brát i jako příležitost ke svému osobnímu růstu a překonání dalších překážek v životě. Možná je to záměr Vesmíru, další vesmírná lekce.

Tady jsou ty tipy, abyste se nemuseli strachovat z mísy plné cukroví a čokoládek a ty svátky a vlastně i celý prosinec si opravdu užít se vším všudy:bez tloustn

 1. Pijte
 2. Vychutnávejte
 3. Zachovejte klid
 4. Trocha akce
 5. Pusťte pryč

 

TIP 1: Pijte

Jojo, pijte. Není to tedy zrovna nabádání k alkoholickému holdování :). Myslím to vážně. Pokud nechcete po Vánocích stoupnout na váhu a zjistit, že máte o pár kilo víc, je potřeba si hlídat pitný režim. Při všech akcích i lenošení během Vánoc je snadné zapomenout pít vodu.

Jsme ze 70-80% z vody – vodu potřebujeme na téměř všechny metabolické procesy v těle. Bez vody není života, alespoň ne kvalitní. Pokud nepijeme, tělo nejen že nemůže pořádně fungovat, ale ani trávit, ani odvádět odpad a toxické látky z těla. 

Aby tělo mohla kvalitně zpracovat tuky a cukry, potřebuje vodu.

Divíte se, že jste unavení? Bolí Vás hlava nebo trpíte migrénou? Tloustnete? Máte oteklé končetiny? Velký hlad? Vrásky? Kožní problémy? Žluté bělmo? Problémy s prostatou? A další …

 • Sáhněte si do svědomí, kolik vody a jak kvalitní denně vypijete a kdy ji pijete?
 • Večer, když si vzpomenete, že jste celý den nepili?

Znám plno výmluv od svých klientů, že nemají čas pít, když jsou v práci. Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří mají o Vánocích volno, pak výmluvu nemáte :).

 

Využijte čas, a nastartujte svůj správný pitný režim

První týden je totiž kritický a když se překoná, máte vyhráno. První týden je potřeba hlídat, vědomě, pití. Když nepijete pravidelně, a začnete, tak se tělo rychle začne zbavovat všeho, čeho potřebuje až do doby, než zjistí, že to není jen momentální pomatení mysli, ale že to myslíte vážně a dodáváte mu vodu pravidelně. První týden můžete počítat s tím, že budete nejspíš běhat na záchod častěji. Ale to u pohádek nevadí, stejně je znáte nazpamět. Pokud tohle období překonáte, máte vyhráno. Tělo začne říkat o vodu samo. Všechno se zlepší, včetně únavy i vrásek :).

 

Jak řešit zácpu2 mouchy jednou ranou

Může to tak být. Nejen že zmenšíte pravděpodobnost, že i když si budete užívat vánočních dobrot, tak kila nepřibudou, ale i zároveň už můžete začít pracovat na svém zdraví dříve než na Nový rok.

Správný pitný režim je nejdůležitější pro zdraví. Více v článku Co je správný pitný režim.

Pokud nepijete, ani léky, ani žádné preparáty pro zlepšení zdraví nemají účinek, jaký očekáváte.

 

+TIP 1

 • Nařiďte si budíka na mobilu (to umějí i ty starodávné) a každou hodinu vypijte 0,2 dcl kvalitní neperlivé vody pokojové teploty.

 

 • Proložte vodu bylinným čajem Emulips Slim Drink – podpoříte činnost ledvin a odvod odpadních látek z těla. A navíc, sníží nebo zmizí chuť na sladké (odzkoušeno osobně i z referencí klientek).
 • Emulips Slim Drink můžete využít nejen jako čaj, ale udělat z něj zdravou zálivku do salátu nebo přidat do polévky nebo pomazánky na jednohubky.

 

 • Emulips Slim Drink naleznete i v kombinaci s Emulips Slim Capslemi. Společně obsahují jako aktivní složky, kopřivu, zelený čaj, kukuřici, libeček a šalvěj. Garcinie pomáhá v kontrole tělesného tuku, tlumí pocit hladu a chuť na sladké pokrmy. Pomáhá udržovat normální hladinu cukru a tuku v krvi, potlačuje tvorbu a usazování tuků v těle. Smetanka harmonizuje činnost trávicího traktu,Chaluha snižuje energetický příjem, zvyšuje pocit plnosti a sytosti, příznivě působí na energetický metabolismus, navozuje pocit nasycenosti a pomáhá snižovat a kontrolovat tělesnou hmotnost.
 • Navíc pokud chcete alkoholovat, Emulips Slim Capsle Vás ochrání před opicí, protože se Vám bude alkohol lépe odbourávat z těla.

 

TIP 2: Vychutnávejte

Není nic horšího než výčitky, že jste si dali do nosu. Jednak už nijak nezvrátíte, že jste své chutě nezkrotili a nacpali se cukrovím nebo bramborovým salátem a řízky a navíc vyčítáním si ubíráte energii.

bez tloustnutíUžijte si to. Myslím opravdu. Vánoce jsou o užívání. A vychutnat si cukroví nebo řízek je úžasný trénink na užívání si přítomnosti tady a teď.

Strachem, že potom ztloustnete, si to tloustnutí přivoláváte. To už věděl Einstein – první je myšlenka, pak následuje hmota. Tak nenechte tu hmotu, aby se ve vás zhmotnila 🙂

 

Doporučený postup jedení cukroví i řízků:

 • Zastavit se, uklidnit se
 • Pokochat oči
 • Přivonět a nechat smysly, aby pracovaly. Možná se Vám vybaví i nějaké krásné vzpomínky, třeba na babičku, která také takové cukroví dělala, nebo na napětí z dětství, než přišel Ježíšek.
 • Vložit do pusy a jen nechat na jazyku. Vnímat, v které části jazyka chutě cítíte, a jaké. Nechat rozjet chuťové pohárky a užít si to. Jinde ucítíte sladkou chuť, jinde slanou :).
 • Pak teprve začít kousat a spolknout.

Tento postup přinese:

 • menší spotřebu, protože tohle zabere čas
 • lepší a pomalejší rozkousání pomůže lepšímu štěpení jídla a tím i jeho stravitelnosti
 • uvědomění si přítomnosti – být tady a teď je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, neztrácíte tak zbytečně energii řešením minulosti, kterou stejně nevyřešíte nebo bájením o budoucnosti
 • větší vychutnání si

 

+TIP 2

Už jste si uvědomili, že když si dáte sladké, dostanete potom chuť na maso nebo něco slaného? Je to jen vyrovnávání energií. Sladké je jinové, maso jangové. Tělo se snaží udržet harmonii těchto dvou energií, a proto to takhle funguje.

Abyste se nedostali do kolotoče sladké – maso, aby žlučník zůstal v pohodě a tuky se pěkně rozpustili, můžete využít Emulips Forte – obsahuje hořčiny, které stahují chuť na sladké. Emulips obsahuje emulgátory. Přirozené emulgátory jsou látky obsažené ve žluči, podílejí se na štěpení tuků přijatých z potravy, které převádějí do snadno stravitelné emulgované formy usnadňující trávení. Tím se příznivě ovlivní vstřebávání látek rozpustných v tucích, např. vitamínů A, D, E, K. Více o Emulips Forte zde.

Emulips Forte v kombinace se Emulips Slim Drinkem je super kombinace nejen na tloustnutí, ale i na větry a jiné problémy vyplývající ze špatného trávení. Paní Věře se po nich za 14 dní upravilo trávení, se kterým měla 20 let problémy a nikdo jí neuměl pomoci.

 

TIP 3: Zachovejte klid

Tenhle odstavec je trochu kontroverzní. A možná mě budete odsuzovat, ale to jsou vaše energie. Neměla jsem Vánoce moc ráda, protože jsem je měla spojené s návštěvami, na které jsem chodit nechtěla, ale “musela”, ze slušnosti. Štvát se od jednoho příbuzného ke druhému mi opravdu dobře nedělalo, ale nedokázala jsem říct ne. To jsem se naučila až když jsem si pořešila sebe-lásku a sebe-vědomí, když jsem na sobě začala pracovat a cvičit čchi-kung.

Otázka, kde je hranice mezi slušností spojenou s tím, že nerespektujete sebe a plníte očekávání druhých a neslušností, když odmítnete přijít na návštěvu, je tenká. To, co tu píšu je můj názor, každý to může mít jinak. Já myslím, že aby návštěvy měly hezkou energii, je potřeba tam chodit, když chcete a ne když se má.

Vánoce mají být o klidu. Je to příležitost říct si, jak to chcete Vy, aby Vám bylo dobře. Možná Vám to připadá jako sobecké, nejít na návštěvu, když se to od Vás očekává. Já to beru jako trénink k tomu, abyste se uměli zastat sami sebe.

Pokud jsou Vaše Vánoce štvanicí, doporučuji si udělat selekci. Nebo pozvěte všechny najednou k Vám – může to být velká legrace :). Hledejte řešení, jak si Vaše Vánoce zpříjemnit a přitom dodržet “slušnost”.

 

Chápu, že někdy to opravdu nejde nepřijít. V tom případě doporučuji:bez tloustnutí

 • Udělat si ochranou bublinu. Jestli máte babičku, která si neustále stěžuje, jen tam vlezete, nebo tetu, která Vám vykecá díru do hlavy všemi drby za poslední rok, je to na místě. Představte si, že kolem sebe máte bublinu (podobnou takové, jak se vyfoukne z bublifuku), pružnou, ale pevnou. Ta bublina k Vám nepustí nic negativního. Věřte, funguje to. Bude Vám o hodně lépe.

 

 

 

+ TIP 3

Máte nervíky, stres z návštěv? I stres může být způsoben nedostatkem vitamínů a minerálů. Mnoho mých dětských klientů se zklidnilo po Factor Base KIDS. Velice pozitivně na zklidnění a přesto klidnou hlavu působí byliny v MigrenOUT, který pomáhá nejen na bolesti hlavy, ale i při nachlazení nebo depresích. Pro energii doporučuji zobat Factor Base AntiAge. Factor Base AntiAge je nově vyvinutý jedinečný doplněk stravy určený pro stimulaci, posílení a ochranu organismu ve středním a vyšším věku a pro jeho udržování v dobrém zdravotním stavu.

Pokud je stres až tak velký, že se vám svírá žaludek, pak přijde na řadu OK Alfa plus, která rovná element země – slinivku, žaludek a slezinu a navíc je antibakteriální a antiparazitární. Nemusíte mít strach z majolky v salátu :).

 

TIP 4: Trocha akce 

A jsme zase u Jinu a Jangu, dvou protikladných energií, které musí být v rovnováze, aby nám bylo dobře.

Tentokrát to bude o aktivitě a pasivitě. Odpočívání je jinové, pohyb jangový. Proto abychom byli v pohodě, měli bychom zařadit i pohyb.

bez tloustnutíUrčitě už jste zažili, že jste po prováleném dni na gauči byli víc unavení než při dni plném aktivity. Procházka, společný bowling, bruslení, koulování (pokud tedy nežijete v Polabí jako my, kde si sněhu moc neužijeme) dodá životu jangovou energii. A rovnováhu.

Pokud chcete jít více do sebe, zacvičte si jógu nebo čchi-kung. Možná bude i nějaká vánoční lekce, pokud máte zájem, tak mi napište na hanamsobotova@gmail.com nebo sledujte kalendář akcí nebo facebook.

 

+ TIP 4

Tím, že o Vánocích jíme hodně různých věcí, překyselujeme náš organismus. Překyselení může způsobit mnoho zdravotních potížívíce v článku. Mezi nimi i bolesti při pohybu. Jak zjistit, že jste překyselení – počůrejte indikační papírek, i to je popsané zde.

Pro zdravý pohyb bez bolesti je skvělá kombinace – OK Beta a OK Gama.

 • OK Beta – nejen na klouby (tvorba a obnova chrupavky + její pružnost), Ca v organickém stavu na posílení kostí, ale i na svalovou činnost – právě i srdeční, Pšeničná vláknina – prospěšná v tlustém střevě (má tam 4 funkce), vojtěška setá – zdroj minerálů, vitamínů, odkyseluje organismus (navozuje zdravé vnitřní prostředí), předchází anemii…
  Výrobek je vhodný jako prevence před osteoporózou a měl by ji i zastavit. Tím, že odkyseluje trávicí trakt – žaludkem počínaje – tak předchází gastritidám a bolestem žaludku. Zamezuje ukládání kyselých solí do kloubů a tím vzniku artrózy či artritidy.

 

 • OK Gama – pro zdravé srdce, žíly – rybí tuk rozpouští usazeniny v cévách, zamezuje zánětlivým procesům v tkáních, i kloubech – dokonce vhodný i pro případy revmatoidní artrózy, předchází makulární degeneraci oční sítnice (postupné slepnutí), snižuje cholesterol, optimalizuje krevní tlak. Byliny jako Sezam indický (antioxidant, vit. a minerály), přeslička rolní – také úžasná bylinka, kromě vit., minerálů – zdroj organického Si křemíku. Pomáhá s problémy při menopauze. Je tam vitamin A – zlepšení sliznic…, Vitamin E – známý antioxidant a Vitamín D – prospěšný nejen našim kostem, ale např. i tím, že pomáhá předcházet roztroušené skleróze.

 

TIP 5: Pusťte pryč

Vánoce jsou o odpuštění. Víte, že můžete odpustit i sami sobě? Máte pocit, že odpustit nedokážete?

OD – PUSTIT = dát ze sebe pryč všechny negativní energie, které nás blokují v radosti, lehkosti, zdraví… (viny, strachy, křivdy, zlosti, lítosti, zklamání, a další)

Nemá to co společného s tím druhým, který Vám ublížil. Je to Vaše očista, Vaše odlehčení, Váš nový prostor pro nové hezké věci. Do staré nacpané skříně nic nového nedáte. A tak to funguje i s našim tělem. Uvolněte všechny ošklivé energie, které nepotřebujete. Ať už se zlobíte na sebe nebo na někoho druhého, nic hezkého ze zlosti nevytvoříte. To prostě a jednoduše nejde.

Odpustit si můžete i to, že se o Vánocích přejídáte 🙂

 

Jak odpustit:

bez tloustnutíDopis odpuštění – napište zvlášť dopis každé osobě, o které si myslíte, víte, že spolu nemáte dořešené vztahy. Jak to poznáte, že je to právě ta osoba: Pokud Vám někdo ublížil, můžete se s ním setkat a necítíte žádné negativní emoce, pak to máte zpracované, odpuštěné. Pokud se ve vás probudí staré vzpomínky a s nimi bolesti, pak je třeba odpustit.

Odpustit doporučuji i sobě. Denně děláme věci, kterými vědomě i nevědomky sami sobě ubližujeme.

Napište:

Milá … (jméno – svoje, nebo toho člověka) odpouštím ti, že jsi mě …….. vypište všechno, co máte v mysli, co Vám ublížilo nebo čím jste vy ublížili tomu člověku. Přidejte, odpouštím i sobě, že jsem si ubližovat nechal/a. A nakonec dopisu, který může být klidně i na A3 :), přidejte, děkuji za všechny lekce, které mi … (jméno) přinesl. Vás podpis. Můžete dopsat, co Vás napadne.

A pak ten dopis spalte. Ne doma ve dřezu – to potom můžete uklízet celý byt :D. Jděte ven a nechte kouř se všemi ošklivými emoce odletět. Zapalujte sirkami. Popel nechce na zemi. Příroda a její živly Vám pomohou.

 

+ TIP 5

Pokud se snadno rozzlobíte, startujete hned na první našlápnutí, značí to oslabené játra a žlučník. Ne nadarmo se říká: “Hýbnul si mi se žlučí.” Tyto orgány patří do elementu dřeva. Mladé zdravé dřevo je ohebné, ale staré a vyschlé dřevo snadno praská. Tak to funguje i u nás, v mládí zkousneme hodně situací, které nás později, když máme tyto orgány vyčerpané, rozčílí a rozhodí.

Na podporu jater a žlučníku báječně funguje Emulips Forte, o kterém jsem se zmiňovala v Tipu 2.

Jana mi po 14ti dnech užívání řekla, že pořád hledá to svoje rozčilování. Že jí sice věci kolem vadí (hlavně v zaměstnání), ale už se nevzteká jako předtím a je schopná je v pohodě ustát.

Emulips Forte je i ve výhodnějším balení XXL.

 

Všech 5 tipů – pití, vychutnávání, klid i pohyb, i odpuštění přispívají ke snížení stresu, kyselosti v těle a nastolení rovnováhy. To všechno pomáhá lepšímu trávení, a tím i snížení rizika tloustnutí.

Hana Sobotová

Věřím, že Vám článek pomůže mít hezké Vánoce, ale i pro zlepšení zdraví.

 

Pokud chcete vědět víc o českých produktech OKG, i jak je nakoupit se slevou 30%, poradit, co by pro Vás bylo nejvhodnější, stačí mi napsat na hanamsobotova@gmail.com

 

Přeji Vám vysmáté Vánoce, které si opravdu užijete, Hanka

5+5 tipů Jak přežít Vánoce ve zdraví, pohodě a bez tloustnutí
Tagged on: