Asi každý z nás zažil, že přišel na návštěvu a vůbec se tam necítil dobře. Nebo naopak jste si připadali jako doma a domů se Vám vůbec nechtělo. Energie v bytě má velkou sílu. Můžeme mít domov plný příjemné energie nebo nás může náš byt vybíjet. Může nás podporovat v tvoření a v plnění našich snů a vizí nebo nás svádět k nekonečnému odpočinku.

Proč je nám někde fajn a z některých míst bychom raději utekli?

Příčin, proč je nám v některých místech nepříjemně, může být mnoho. Mohou tam procházet geopatogenní zóny. Mohou tam být negativní energie z dob minulých – třeba tam, kde se stala nějaká tragédie nebo tam, kde se neustále někdo hádal. Stejně jako my nasáváme energie a emoce kolem nás, tak to dělá i náš byt.

Většina lidí utíká do přírody, aby se nabyla klidem a energií. Proč je v přírodě fajn? Je to jednoduché, protože jsou tam rovnoměrně zastoupeny všechny živly a jejich energie. A tohoto poznatku využívá umění Feng Shui. Voda, dřevo, oheň, země, kov jsou základní živly, které nalezneme všude – v přírodě, v našem těle (o tom více zde). Denně, ať si to vůbec neuvědomujeme, jejich harmonie nebo disharmonie přímo ovlivňuje naše životy.

Dřevo nutí odpočívat a umí se přizpůsobit, oheň být akční, kov být silný a neoblomný, voda zase čistí a je schopná se přizpůsobit čemukoliv, země je základ a stabilita, prostor pro tvoření. Pokud některý ze živlů v našem domově přebývá, pak se to projevuje na našich pocitech, náladách, na naší harmonii.

FENG SHUI – co to vlastně je?

Feng Shui je staré umění a je to další možnost, jak pracovat s našim prostředím, aby nás nabíjelo a podporovalo naše sny a cíle.

Barvy, poloha a využití jednotlivých místností, rozestavěním nábytku, tím vším můžeme vtáhnout pozitivní energie k nám domů a posílit různé oblastí našeho života – ať už je to zdraví, vztahy, hojnost, kariéra a další. Princip učení Feng Shui spočívá v ovlivněním vnitřní harmonie díky změně okolí, ve kterém se nacházíme.

Velmi důležitý princip, který respektují nejen Feng Shui i naši předkové, je prostor pro nové. Jarní úklid a masopust jsou 2 tradice, které mají jasno logiku. Když chci mít zdravý byt a tělo, vyčistím ho. Když si chci přitáhnout nové a hezký, odstraním staré a nepotřebné.

Doporučuji pro všechny krásnou knihu Osvoboďte se s Feng Shui. Je to psané jako pohádka a dává návody, jak se snadno zbavit nepotřebného a vytvořit si lepší prostor a energii pro život.

Feng Shui pracuje se symboly. Při práci s klienty miluji tu individualitu každého z nás. Když se dva lidi kouknou na obrázek, každý z nich cítí jinou emoci, v každém to vyvolá jinou představu, co mu to připomíná. Každý z nás má jiné zážitky, jiné zkušenosti na základě kterých reagujeme. Těžko bude milovat lodě člověk, který zamlada vypadl s lodi a topil se. Proto si tenhle člověk nejspíš nedá do bytu loď hojnosti, ale dá si do sektoru bohatství jiný symbol, který pro něj bohatství znamená – třeba hejno motýlů. Je potřeba vytvořit byt pro Vás, tak aby podporovat Vás.

Krásný den, Hani. Chtěla jsem vám ještě jednou poděkovat za váš včerejší čas. Bylo to pro mě velmi přínosné. Neuvěřitelně jste mě „nakopla“. Ještě večer jsem začala odstraňovat zbytečné věci, celou noc jsem nespala a těšila se na ráno. Od půl osmé začal přerod mého bydlení. Není ještě vymalováno a dodělávky budou následovat, ale už teď se mi tu lépe dýchá. Ze srdce díky, Monika

Konzultace Feng Shui

Při konzultacích plně respektuji individualitu domu a jeho obyvatel. Pokud si klienti přejí, lze nejen poradit s rozestavěním nábytku, výběrem materiálů, barev a doplňků, a jejich umístěním, je možné provést i energetické čištění a harmonizace jejich domova.

Stejně jako se harmonizují energie lidského těla, odstraňují bloky, a vše, co do těla nepatří, tak se stejně dá pracovat i s prostředím. Odstraňují se propojky s předchozími majiteli, čistí negativní energie, které jsou v dané lokalitě, určují se místa, která jsou pozitivní, atd…. Vytestuji, kde jsou geopatogenní a další zóny, kde je energie blokována, co by mělo být změněno.

Cena Feng-Shui konzultace: 1000Kč/90 min. + dopravné 6Kč/km     (Je možno domluvit konzultaci na dálku)

Pokud chcete další informace o Feng Shui – doporučuji, kromě úžasné knihy Osvoboďte se s Feng Shui, shlédnout videa zdarma z Feng Shui Academy Zuzany Adam.

Sama jsem prošla Feng Shui Academy – udělala změny v našem bytě a už cítím, jak energie proudí krásně. Dokonce mě překvapila přítelkyně, která při vstupu do bytu prohlásila, že tu máme víc světla :-), i když byl zatažený den.