Žijeme ve světě společně s jinými lidmi, zvířaty, rostlinami a dalšími organismy. Vše, co se kolem nás děje, na nás působí. Začíná to už našim zplozením. Už v bříšku maminky vnímáme, co se kolem nás děje. Jestli je maminka vyrovnaná, nebo se s tatínkem hádá. Jestli si těhotenství užívá, a těší se, až nás přivede na svět, nebo pochybuje a má strach.

Jak rosteme, přibývají naše interakce s prostředím i naše dobré i nedobré zkušenosti a také záznamy v podvědomí. Jde to přirovnat ke slupkám od cibule, jak jsem popsala v tomto článku.

Emoce kolem nás se přenáší i na nás. A to, co hýbe našimi životy jsou právě emoce, které prožíváme od zplození až do konce života. 33% štěstí tvoří naše emoce, pocity a činy. 

To, jestli se jsme šťastní, máme radost, cítíme se uspokojení, cítíme bezpečí a lásku nebo naopak to, jestli máme strach, vztek, cítíme se zklamaní, unavení. Všechny situace, které prožíváme jsou doprovázeny emocemi. Některé emoce nejsou ani naše vlastní, přenášejí se na nás od lidí, se kterými se setkáváme, denně, pravidelně nebo jen občas.

Z emocí vznikají programy a přesvědčení, které nás dále ovlivňují, aniž bychom o tom věděli na vědomé úrovni. Mohou být skryté v našem podvědomí. Určitě Vás napadnou i jiné, mě napadly tyto 3 příběhy ze života. Znáte to taky?

Negativní emoce se přenášejí stejně snadno jako pozitivní emoce. Pojďme toho využít. Vzpomeňte si třeba, když vidíte malé dítě, které se směje, začnete se usmívat také. A dokonce i ten nejzamračenější děda se usměje, když mu dítě předá svou pozitivní emoci radosti. Je to snadné.

 

JAK PRACOVAT S EMOCEMI

Začneme se zbavením se negativních emocí a přesvědčení. To znamená zjistit – jaká jsou.

Co je to, co nás svazuje, omezuje? Co je to, co máme předané?

Na vědomé úrovni jsme mnoho emocí sepsat na papír, víme o nich, pamatujeme si je. To je ale jen 5%. Těch 95 zbývajích negativních přesvědčení, vzorců a zkušeností  je uložených v podvědomí a sami je nejsme schopni vytáhnout. Některé jsou hluboko uložené, protože nám způsobily velkou bolest a raději na ně nechceme vzpomínat. Na nalezení záznamů v podvědomí můžeme využít metodu SRT. Další velmi účinnou metodou, kdy se zpřístupňuje vědomí pomocí 32 bodů na hlavě je Access Bars®.

=

První fáze – SEBEPOZNÁNÍ.

Již zjištěním a uvědoměním si, kolik toho, co prožíváme, je na základě cizích přesvědčení a emocí nás donutí se zamyslet nad svým životem. Často zjistíme, že řešíme banality, držíme si emoce, které nám akorát ubližují, plýtváme energii něčím, co stejně měnit nemůžeme. Prostě nežijeme s nekonečnou lehkostí a radostí.

=

Druhá fáze – UVĚDOMĚNÍ SI, CO CHCI JÁ.

Nová startovní čára, zbavení se všeho negativního a “práce” na pozitivním. Od mala totiž žijeme v systému, který nás učí upínat pozornost na to negativní. A tak přeměnit myšlení, mluvení a jednání do pozitivního, je opravdu práce.

Sem patří i stanovení si cílů, vizí a plánů, které v životě chceme získat, dosáhnout, užít si. Jak na to sdílím na workshopu Nový začátek. Často zjišťuji, že klienti ani nepřemýšlí o tom, co by skutečně chtěli. Už jsou tak pohlceni do systému, spěchu, stresu, nebo si zvykli na bolesti a nemoc, že je ani nenapadne, že to může být jinak.

=

PRÁCE NA SOBĚ

na svém myšlení

na svém vyjadřování

na svém prožívání vlastního života.

=

Třetí fáze –  HARMONIZACE všech součástí našeho těla.

 

Pro změnu je  třeba zapojit:

MOZEK = MYŠLENKU = VĚDOMÍ

SRDCE = EMOCI = LÁSKU

TĚLO = PROŽITEK = AKCI

 

Jaké metody k harmonizaci a čištění využívám já? Jsou to zejména Access Bars a SRT. Dále pak kombinuji postupy a metody z psychoterapie, neurověd, práce s fyzickým tělem, Čchi-Kung, atd.

Další postupy práce s myslí, vědomým, intuicí, sdílím na workshopech a seminářích.

Jak pracovat s emocemi
Tagged on: