Hana M. Sobotová

Moje motto:

“Jediné, co je v životě jisté, je to, že se vše neustále mění. A na nás samotných je, jestli ty změny budou krásné a radostné.”

 

Z neustále nemocné nesebevědomé holky přes ne úplně šťastnou mamku samoživitelku ke zdravé a spokojené ženě, která ví, co chce a ví, kdo je a má sílu a odvahu si život měnit. Z doktorky přes trávníky, co prodávala stroje na golfové hřiště, která chodila do práce pro peníze, k lektorce a terapeutce, kterou práce baví a dává jí smysl, protože přinášet radost a pomáhat měnit životy jiným lidem ke zdraví, štěstí a spokojenosti, je to nejkrásnější, co může člověk dát. To je ve zkratce můj příběh. Celý můj příběh si můžete přečíst dole ↓ .

Jmenuji se Hana M. Sobotová. Jsem akreditovaná lektorka Čchi-Kung, terapeutka Access Bars a SRT, masérka, průvodkyně k znovu-nalezení harmonie těla i duše. Lektorka cvičení pro rodiče s dětmi od 3 měsíců do 3 let. A taky maminka svého syna a dalšího človíčka, který roste v mém břiše.

Předávám krásné umění a zdravotní cvičení Čchi-Kung, které podporuje zdraví, vnitřní sílu a radost, sebe-vědomí a odvahu. Otevírá životní cestu. V ženách podporuje jejich ženství, jemnost, v mužích jejich sílu a mužskou energii.

Spojuji klienty s jejich vnitřní silou a inspiruji k nalezení vlastní cesty šťastného života, skrze vlastní příběh, svoje znalosti z nejrůznějších kurzů a několikaleté zkušenosti v oblasti zdraví těla i duše.

Pomáhám dětem i rodičům, aby měli krásné vztahy. Inspiruji rodiče, jak žít vědomě a spokojeně ve všech svých rolích. Aby skrze práci na sobě samotných nalezli sebe a vnitřní harmonii.

Při setkáních s klienty kombinuji prastaré techniky z východu i nejmodernější poznatky západu. Jemnohmotné metody práce s vnitřním potenciálem, silou a energií (Access Bars, SRT, meditace), a zároveň možnosti podpory zdraví skrze fyzické tělo (OKG, masáže) v kombinaci s vědomým myšlením a žitím. Využívám znalostí z psychologie a psychosomatiky.

Setkat se se mnou můžete na cvičeních Čchi-Kung, kurzech osobního rozvoje nebo pro ty, co rádi soukromí, chtějí jít do hloubky i pracovat na sobě intenzivněji na individuálních setkáních.

Věřím, že každý z nás může být šťastný, zdravý a spokojený a užívat si nekonečné lehkosti a radosti ze života.

 

MŮJ PŘÍBĚH – BYLA JSEM ZAJATCEM SVÉHO ŽIVOTA

 

Narodila jsem se jen díky svému taťkovi. Moje mamka, totiž v době těhotenství prodělala těžký zápal plic, byla v nemocnici, antibiotika do ní rvali pod tlakem a doktor usoudil, že bych měla být díky tomu mentálně postižená a poslal mamku na potrat. Můj taťka tenkrát zasáhl a řekl, že mamka v žádném případě na potrat nepůjde. A tak se stalo, že jsem se narodila.Hana M. Sobotová

Malá, tlustá, ubrečená Hanďula, mentálně normální (pozn. i když, co to normální vlastně je?). Hanďula, která byla celé dětství nemocná. Jeden zápal plic střídal druhý, v pěti letech mi vráželi trubky do nosu, protože jsem měla zatvrdlou rýmu v dutinách. Chytré, ale neustále nemocné dítě.

Školy jsem prošla jako jedničkář, promovala s červeným diplomem a obhájila disertační práci – jsem doktor přes trávu :-). Po mentální stránce mě moje zážitky v prenatálním období nepoznamenali.  A já mohu být vděčná svému tátovi, že udělal rozhodnutí, díky kterému jsem.

Můj problém byl nevyčuhovat z davu – neustále jsem měla potřebu se zviditelňovat – poznámky v žákovské byly na denním pořádku. Na vysoké jeden učitel prohlásil: “Že kdyby mě neznal, řekl by, že jsem drzá a vyhodil by mě ze cvičení. Ale že mě zná, řekne, že jsem odvážná.” Na cvičení mě nechal a když jsme se po letech potkali na trávníkářské akci, stále si mě pamatoval a moc hezky jsme si popovídali.

Asi v 19ti letech, pamatuji si ten moment, jsem si uvědomila, že jsem od dubna do září upšikaná od alergie a od září do dubna mě bolí v krku z nachlazení, a minimálně jednou ročně mám antibiotika. Diagnostikovali mi artrózu v koleni s prognózou, že za 4 roky nebudu chodit. Doktoři mi říkali, že mám slabou obranyschopnost a imunitu a že si na to musím zvyknout.

nemoc

Chápete to? Že si musím zvyknout, že jsem pořád nemocná. 

Od mala jsem si jela svoji, a díky za to, protože tyto informace by slabší povahy nejspíš položily.  Já začala jsem hledat pomoc v alteranativě – homeopatie byla moje první cesta. Pak jsem si prošla autopatií, kineziologií. Vše pomohlo, ale ne úplně. Pořád jsem to nebyla já.

Přišel dlouhodobý partnerský vztah. Během kterého se mi alergie zhoršila natolik, že mi předepsali inhalátor. Nerozdýchala jsem to :-). Nakonec jsem dospěla do stádia, kdy mě brnělo neustále půl těla a bolela hlava. Byla jsem odeslána na magnetickou rezonanci s tím, že mám možná nádor na mozku. Opět mě zachránila moje pozitivní povaha.

Než jsem prošla koloběhem lékařských vyšetření, dostala jsem se ke svému mistrovi, a ten mě za 1 hodinu zbavil brnění, bolesti hlavy a dalších psychických problémů, které mě doprovázeli už nejméně půl roku. Srovnal mi energie a nabídl mi, že mě to naučí na kurzu Reiki. Vůbec jsem nevěděla, o co jde. A na první kurz Reiki šla až za tři-čtvrtě roku poté.

Výsledky z magnetické rezonance zněli: “V hlavě nic nemáte.” Téhle větě se směji doteď.

První kurz Reiki – konečně někdo pojmenoval to, co jsem dlouho cítila a věděla, že něco mezi nebem a zemí je. Když umřel můj děda, přesně jsem věděla, že umřel a byla jsem 200 km od něj na vodáckém táboře. Pak jsem věděla, že je se mnou, když už dávno nebyl. Najednou jsem měla jasno. Bylo to nádherné prozření. Zároveň se ve mně otevřelo cosi, co jsem tenkrát pojmenovat neuměla.

zajatec

Byla jsem zajatcem svého života. Navenek pozitivní srandista, optimista, sebevědomá, uvnitř smutná, neuspokojená, citlivá a nepochopená. Chodila mezi lidi, se kterými jsem si neměla co říct. Dokonce mi jeden kamarád po letech řekl: “Ty jsi vždycky byla taková jiná.” Chodila jsem tam kvůli svému tenkrát manželovi, aby si nepřipadal blbě, že tam jde sám. Usmívala jsem se, i když mi do smíchu nebylo. A vůbec dělala spoustu dalších věcí, které byli kvůli jiným lidem. Zazdila sebe.

Po kurzech Reiki se začalo všechno měnit. Energie, které se mi zasvěcením vyčistily, zharmonizovaly, začaly pracovat pro mé dobro.

Všechna zasvěcení jsem si odstonala. Pamatuji si, že jsem po prvním a druhém zasvěcení myslela, že umřu (pozn. to jsem ještě nevěděla, co je to rodit dítě 🙂 ). Ležela v posteli, jako by mě někdo přejel. Chrchlala 1l hlenu za hodinu a byla úplně vyčerpaná. Nechápala jsem, co se to děje. Volala jsem svému mistrovi, co mám dělat, on řekl: “Vydrž 3 dny.” Měl pravdu. Za 3 dny ze mně  vylezlo tolik bordelu, který se ve mě hromadil celé ty roky.

Přirozeně, aniž bych na tom víc pracovala, jsem začala vnímat svou hodnotu. Omezila pobyt s lidmi, se kterými mi nebylo dobře. Začala říkat ne. A neplakala, když mi někdo brnknul na moje city – byla jsem hoooodně lítostivá. Změnila jsem se. A změnilo se i mé okolí.

A to byl jen začátek. Postupně jsem začala poznávat lidské tělo. Zkoumat jeho neskutečné schopnosti. Učila se, jak je všechno propojené. Prošla si kurzy klasické sportovní masáže, Dornovy metody plus, baňkování, Shiatsu, meridiánové masáže a dalšími, začala se věnovat psychosomatice, psychologii, stravě a dalším metodám práce s tělem i duší. Všechno mě fascinovalo a fascinuje a čím víc toho o těle vím, tím víc nechápu jeho dokonalou souhru a propojenost všeho. Zároveň vidím, jak vyhození z rovnováhy i třeba na psychické rovině dokáže zahýbat vším a způsobit třeba i bolavá záda.

Když už jsem si myslela, že je můj život super, přišla další zkouška. Neplánované těhotenství. A já stála před rozhodnutím, zda si dítě nechat a zůstat sama nebo nenechat a s velkou pravděpodobností už nikdy nebudu moct být mámou, protože po spontánním potratu ještě s exmanželem, bylo riziko opravdu velké. Vybrala jsem si. Stala jsem se mámou úžasného malého člověka.

Můj kamarád říká, že kdo toho hodně unese, tak tomu Vesmír naloží. To musím být přeborník v těžké váze, protože naloženo v mém životě dostávám. Prala jsem se vždycky statečně, jenže ne vždy je boj s osudem to pravé.

Byla jsem opravdu vyčerpaná, protože být sama, i když s úžasnou babičkou a dědou, je náročné. Zastávat mámu, uklízečku, hospodyni, opraváře, vydělávat peníze, a ještě si hrát na fotbalistu, bagristu, protože mi Vesmír nadělil syna, bylo opravdu hodně. Ztrácela jsem se v povinnostech, postrádala jsem čas na sebe jako ženu. Zhubla jsem, protože jsem nestíhala pořádně jíst. Byla jsem nucená se stavět do mužské energie, ve které mi opravdu dobře nebylo.

A protože jsem bojovnice, hledala jsem, jak z toho ven. A přišel ČCHI-KUNG. Krásné jemné cvičení, které mě postavilo zpátky do života. Tělo mi začalo fungovat, přestala mě bolet záda z nošení mého dítěte, zklidnila jsem se, uvolnila, začala věci brát tak, jak přicházejí, přestala se hrabat v blbostech, a utřídila si myšlenky. Napojila jsem se na své tělo, našla zpátky svou vnitřní sílu, změnila si život.

Z trávníkářky a obchodnice se stroji na golfová hřiště jsem se postupně stala masérkou a celostní terapeutkou a nakonec i lektorkou čchi-kung.

Díky čchi-kung a tradiční čínské medicíně, ze které vychází, se mi všechno propojilo – od “pouhého” pozorování přírody a jejích zákonitostí, moudrost našich předků, stovky informací o těle i duši, které jsem si, díky svému pestrému životu, většinou i prožila :). Najednou to do sebe zapadlo.

ČCHI-KUNG se stal součástí mého života. Ukázal mi ještě mnohem víc mistrovství každého jedinečného člověka a to, že když člověk chce, dokáže opravdu cokoliv, protože jeho síla, odvaha, energie je uvnitř každého z nás a je jen na nás záleží, jestli se  nelekneme a začneme se poznávat jinak, než nás učili ve škole.

Největší poznání, co mi přinesl Čchi-Kung, bylo umění jen být. Předtím, ač jsem s energií uměla na nějaké úrovni pracovat, neuměla odpočívat, neuměla jsem se zastavit a jen být. Pořád jsem potřebovala být v pohybu. Ač jsem dělala spoustu věcí, které mi přinášely radost, vnitřně jsem spokojená nebyla. Neměla jsem život v rovnováze. Hana M. Sobotová

To mě naučil Čchi-Kung. Skrze něj jsem poznala sama sebe, odhalila moudrost těla, naučila jsem ho vnímat, naučila jsem se využívat sílu živlů, které mi mé tělo nabízí, naučila jsem se jen být a z toho klidu najednou vytryskla ohromná síla – síla, která je zároveň jemná a krásná.

Už vím, můžu mít tisíce podob a pořád jsem to já. Dokáži být anděl i dračice, být akční i naprosto v klidu, umím se proměnit ve starostlivou mámu nebo svůdnou milenku, umím být praštěná plná radosti a pak vážná, dokonce i seriózní. Vím, že smutek je součástí mého života, a proto pláču, když potřebuji. A taky se vztekám, když chci. Umím mnohem lépe pracovat se svými emocemi – teda ne úplně vždycky – jsme ženy, známe, co dokáže menstruační cyklus. Vím, že dokážu cokoliv, co chci.

 

CO KONKRÉTNĚ SE SE MNOU STALO:

 • Zmizela alergie – jsem bez inhalátoru, léků, injekcí, když se v létě projdu po rozkvetlé louce, tak si 3x pšiknu a to je celé
 • Nemocná jsem jen, když mě někdo hodně psychicky rozhodí 
 • Chodím, běhám, skáču – víte, čím to bylo – zablokované energie a zkrácené svaly – stačilo cvičit Čchi-Kung a pracovat na sobě 
 • Jsem zdravá – občas mě sice nějaká choroba přepadne, ale vím, že je to signál od mého těla, že dělám něco špatně
 • Začala jsem vnímat svoje tělo, i když je zdravé, v pohodě, zjistila, co všechno dokáže, jak je moudré, že mi umí poradit, co mám dělat a když ho poslouchám, je mi hezky a jsem v harmonii
 • Našla jsem sebe, svoji hodnotu, svůj střed, vím, co mě dělá šťastnou, našla jsem své poslání
 • Moje potřeba zviditelnit se je minimální, přepsat všechna špatná přesvědčení, která mi neslouží a převzaté emoční vzorce není jednoduché, zato účinné, prožívání života a štěstí najednou jde
 • Našla jsem svoje sebevědomí – MÁM SE RÁDA
 • Mám radost uvnitř, i když navenek se nesměji na plnou hubu. Umím vnímat každý okamžik a užívat si život taky a teď.
 • Neřeším kraviny, neztrácím života přemýšlením nad tím, co je blbě a řeším to, co můžu udělat proto, aby mi bylo fajn
 • Mám ve svém životě samé skvělé lidi a další si přitahuji
 • Přestala jsem soudit, vidím totiž, že se za našimi činy odráží naše podvědomí, které často ovládat neumíme
 • Pochopila jsem, že moje myšlenky se promítají v mé realitě, a vím, jak si ten můj život udělat hezčí a spokojenější. Protože: “ZE SVÝCH MYŠLENEK STAVÍME SVŮJ SVĚT.” (Buddha)
 • Vím, že život je neustálé se učení a práce na sobě, jsem za to vděčná
 • Přijímám vše negativní, protože vím, že život je TAO a světlo by nebylo bez tmy, radost bez smutku, dobro bez zla

harmonie

Děkuji, že mám možnost tu být tady a teď. Zdravá, uvnitř spokojená a v harmonii.

Díky čchi-kung a práci s energií, která je mým životem, jsem poznala sílu lidského těla a všech jeho částí, a otevřelo se mi nadsmyslové vnímání. 

Tohle všechno chci přinést i Vám, chci Vás inspirovat, sdílet s Vámi své zkušenosti, stát se i na malou chvilku Vaší průvodkyní a součástí Vašeho života, který může být tak krásný, jak si samy dovolíte.

Pomáhám klientům odstranit vše, co jim neslouží, ať už v podvědomí nebo ve vědomí, problémy s fyzickým tělem i s psychikou, aby svůj život mohli prožívat naplno podle svých přestav.

Největší radost mám, když klienti odcházejí s úsměvem na rtech. 

A tráva, ta je taky velký léčitel – vždyť zelená je barva srdeční čakry – barva léčivá.

 

KAŽDÝ SI ZASLOUŽÍ BÝT ZDRAVÝ A V HARMONII