“Bezmoc”, která stojí za to. Není vůbec snadné stát nad horkým dítětem s teplotou a nic nedělat, a jen nechat jeho imunitní systém, aby si bitvu vybojoval sám. Jsou to stavy, které si jako maminky prožíváme. A jestli ne, pak něco není v pořádku. V následujícím článku naleznete vysvětlení a tipy, co dělat a co rozhodně NEdělat, když má dítě teplotu nebo horečku.

Reklamy na nás chrlí přípravky na snížení teploty – heslo “pro klidný spánek dětí i maminek” mě dostává. Ale to, že několik klidných nocí díky sražené zvýšené teplotě mohou způsobit následné poškození imunitního systému už nám neřeknou…

 

S teplotou, ani horečkou nebojujte. Děkujte za ně…

 

Zvýšená teplota a poté i horečka jsou pozitivním ukazatelem, že náš imunitní systém funguje správně. Jsou to spouštěči imunitních reakcí.

I lékaři doporučují do 39°C (u dětí do 38,5°C) nechat tělo, ať tento mechanismus využije pro bojování s vetřelci, se škodlivinami a s tím, co mu vadí. Příroda a naše tělo ví, co dělá.

Poškozujeme naše vlastní děti…

“Včera měla teplotu, ale já zítra musím do práce. Snad ten Nurofen zabere…”

“Moje dítě je zase nemocné, ale teplotu nemá…”

To jsou věty, které slýchávám často. Bohužel pro děti.

Časté srážení i jen zvýšené teploty, zejména chemickými léky, omezuje imunitní systém, poškozuje ho a ten po čase přestává účinně fungovat.

První známkou poškození imunitního systému je, že děti jsou nemocné, ale jsou bez teplot.

Často se setkávám s tím, že se maminky diví, že jsou děti pořád dokola nemocné. Není divu, náš svět podporuje nezůstávat s dětmi doma, ale jít co nejdříve do práce. Reklamy nás oblbují. Místo toho, abychom k tělu přistupovali s úctou a pokorou, a podporovali ho, aby se uzdravilo zevnitř, raději ho pilulkou umlčíme. Nejprve křičí, křičí a pak už to vzdá, začne se spoléhat na pilulky… A to nejen při teplotě.

Začneme zaplácávat problémy se zdravím jednou pilulkou přes druhou, a naše tělo zevnitř chřadne a chřadne. Řešíme příznaky, ale ne příčiny. Je to volba každého…, bohužel děti si vybírat nemohou, záleží to na mamince.

 

I babičky říkali, není nad to se pořádně vypotit…

 

Naše babičky byly moudré, a určitě neměly po ruce žádné pilule ani čípky. Dobře věděly, že je velmi nevhodné teplotu do 38,5°C srážet. Naopak tělu pomůže pití horkých nápojů a lehnout si do postele pořádně se vypotit.

 

Co tělu a imunitě pomůže při teplotě …

 

PITÍ

imunitaZvýšit objem tekutin je při teplotě i horečce nutností, aby tělo mohlo zvýšit pocení a také vylučování. Pocením se z těla vylučují toxiny, proto je dobré ho podpořit co nejvíce.

Pijte zásadité nápoje. Více o pitném režimu.

Nikdy nepijte studené nebo ledové nápoje, ani při horečce. Minimální teplota nápoje alespoň 20°C, lepší teplejší.

Pití, které zahřeje při teplotě – zázvorový čaj, můžete přidat i lékořici nebo skořici, hřebíček. Z OKG produktů doporučuji horký nápoj z Factor Base NO nebo čaj Emulips Slim Drink s OK Alfa plus.

 

♥ ODKYSELENÍ

Ok Beta+Odkyselení hraje klíčovou roli pro celkové zdraví. Kyselé prostředí těla nahrává patogenům, podporuje viry i bakterie a omezuje správné fungování imunitního systému i všech metabolických procesů v těle. A nejen to.

S každým novým klientem si osvědčuji, že na odkyselení úžasně funguje český výrobek OK Beta plus. Při nachlazení doporučuji v kombinaci s MigrenOut, který podporuje obranyschopnost.
OK Beta plus, Factor Base NO a MigrenOut je možno koupit v balíčku Aktiv Pack za zvýhodněnou cenu, kontaktujte mne.

POZOR, při odkyselování organismu je velmi důležité dodržovat pitný režim.

Můj klient pan Milan mi píše: “Začal jsem pořádně a pít a hodnota pH ranní moči už je 6,4. OK Betu jím 2 dny a už cítím, jak je to moje zažívání lepší. Mám radost.”

OK Beta plus má mimo odkyselení pozitivní vliv na trávicí soustavu. Díky vláknině pomáhá čistit střeva a tím i podporovat správnou činnost imunitního systému. Zdravé tenké střevo je klíčové pro zdravě fungující imunitní systém.

 

ODPOČINEK PRO TĚLO I PRO TRÁVICÍ SOUSTAVU

imunitaNa uzdravení tělo potřebuje energii. Je přirozené, že když jsme nemocní, nemáme hlad a někdy nám ani nechutná. Tělo ví, že je třeba energii přesměrovat do imunitního systému.  

Když není chuť, nejezte. Je nutné pít. Jezte jen lehké a snadno vstřebatelné pokrmy. Zdravé tenké střevo je klíčové pro imunitní systém, proto v případě nemoci trávení zatěžujte co nejméně.

Nechte tělo odpočívat, omezte fyzickou zátěž. Lehnout si do postele má i pozitivní účinky. Třeba je čas si přečíst nějakou knihu. Nemocí tělo dává vědět, že už je toho moc a je potřeba se zastavit a načerpat síly.

 

Přírodní řešení na snížení horečky

 

Pokud horečnaté stavy trvají déle jak 2 dny, je třeba tělo podpořit. Nemyslím tím podáním chemických léků na sražení teploty, ale přírodně. I v tomto případě funguje vyrovnávání 2 energií – Jinu (chladného) a Jangu (horkého).

 

♥   PITÍ

Při teplotě pitím zahříváme, při déle trvající horečce (nad 39°C u dospělích, 38,5°C u dětí)  ochlazujeme.

Pití, které ochladíčaj z třešňových slupek, odvar z kuzu, teplá voda s citrónem. Hlavně, aby bylo zásadotvorné, ne kyselé. Džusy, ovocné čaje, sladké šťávy jsou nevhodné. Více o pitném režimu zde.

 

♥   MASÁŽ

imunitaV podkolenní jamce u obou nohou je reflexní bod pro upouštění horkosti z těla. Nachází se přesně v dolíčku, když nohu ohnete. Krouživými pohyby prostředníčkem masírujte tuto oblast, cca 5 minut po hodině. Horečka klesne. Je to osvědčené u dospělých i dětí.

 

♥   OCHLAZOVÁNÍ TĚLA

Citlivé je dát pod postel lavor s čistou vodu do oblasti hrudníku a po hodině vodu vyměňte. Voda je úžasný čistič těla i prostoru.

Další možností jsou zábaly – částečné – na chodila a ruce nebo i na celé tělo. Lze využít jen vodu, doporučuje se i jablečný ocet. My osobně doma používáme obklady ze Zásadité soli Meine Base a mažeme OK Gel, které se osvědčily nejen na snížení teploty, ale i na bolesti v krku. OK Gel má ochlazovací účinek.

Pokud potřebujeme povzbudit plíce při kašli a podpořit uvolňování hlenu volím zahřívací OK Balsam, kde jsou ve vepřovém sádle bylinky a krásně se na hrudníku vstřebá. A na chodidla a ruce mažeme OK Gel.

 

3x velké pozor

 

imunita! Pokud horečka trvá déle jak 2 dny, je třeba tělo podpořit i u dospělých.

! Pokud dítě nepije, je nutné navštívit lékaře, co nejrychleji.

! Pokud se u Vašich dětí vyskytly křeče (bývá u citlivějších dětí už při 38°C), je třeba zasáhnout radikálněji, ihned jděte k lékaři. A pokud jsou k horečce i další příznaky, jděte k lékaři také. Je lepší jít k lékaři včas.

 

 

Nejen při horečce

 

OK Alfa + IMUNPřečtěte si více o novém unikátním přírodním bylinkovém výrobku OK Alfa + IMUN – valila jsem oči, když jsem pročítala, co bylinky v něm obsažené obsahují.

Líbí se Vás článek, posdílejte ho, aby pomohl i ostatním

CHCETE DOSTÁVAT DALŠÍ TIPY OHLEDNĚ PODPORY ZDRAVÍ?

 

Klikněte zde a přihlašte se k odběru rad, tipů a vychytávek k podpoře zdraví a pohody

Chci dostávat info o zdraví v první ruky 🙂

 

 

Více o českých výrobcích OKG čtěte zde.

 

Chcete se ještě na něco zeptat?

 

Zavolejte mi: 731 587 868. Nebo napište dole do formuláře.

Hanka

PODPORA IMUNITY – díl 2/3 – Co dělat a co rozhodně NEdělat, když má dítě teplotu a horečku!!!
Tagged on: