Ohřívání nebo ochlazováníOtázka prohřívání nebo ochlazování těla a jeho postižených částí patří mezi jednu z často kladených otázek od klientů.

Asi každému se někdy stalo, že si namohl nebo natáhl sval a kolem se vytvořil horký bolestivý koláč. Naopak mnoho lidí má studené nohy nebo i zadek.

Průšvih je, že ovlivněni reklamami na zázračné masti, které zbavují bolesti na rychle a nejlépe na celý den.

Na problematická místa si často aplikujeme nevhodné přípravky – nejen že chemické, čímž se spouští zanášení těla a chemie je jedním z faktorů způsobující překyselení organismu, ale i takové, které nám podpoří zánět v těle, místo toho, aby tělu ulevili.

 

Proč je důležité zvolit vhodný přípravek na prohřívání nebo ochlazování

Pro pochopení je tu krátké vysvětlení z taoistické teorie. A nejen té, stejné principy, když se nad tím zamyslíme, respektovali i naši předci. Základ je v přírodě a vyrovnání 2 energií.

TAO – skládá se ze dvou energií, které jsou samostatné, přesto nedokáží existovat jedna bez druhé a vzájemně se doplňují a přelévají v sebe.

Najdeme je všude. V celém životě. Je to např. nahoře a dole, doprava a doleva, dopředu a dozadu, teplo a zima, ale i smutek a radost, jedno bez druhého by nedávalo smysl. Stejně tak se v přírodě doplňuje ženský a mužský princip – chladný měsíc a horké slunce.

Pro HARMONII A ROVNOVÁHU je potřeba, aby ENERGIE PROUDILA V TĚLE ROVNOMĚRNĚ.

Jenže nežijeme v ideálním světě a ne vždy, kolem nás i v nás, je všechno v harmonii. Občas se rozčílíme, občas se nestihneme najíst, nebo zapomeneme pít. Jdeme na operaci nebo se nám stane nějaký úraz. Mnoho z nás blbě sedí na židli nebo v autě, dává si nohu přes nohu nebo nosí kabelku na jednom rameni.

Hodně z nás jsou i maminky, které nosí své děti na ruce, místo toho, aby je šouply do šátku, ulevily sobě a i dítěti, protože na ruce se různě kroutí. I negativní myšlení může způsobit bloky v toku energie. A asi nejfrekventovanějším faktorem je stres.

 příklady vzniku energetického toku

Tohle všechno a ještě i další věci, mohou mít za následek vznik bloků v energetickém systému těla.

 

Přirovnání k řece k lepšímu pochopení, jak vznikají horká a chladná místa na těle:

Představte si řeku (tok energie v těle), která má čisté koryto, ta řeka má hodně přítoků a dalších ramen a všechna jsou čistá, voda jimi proudí rovnoměrně a zásobuje vše, co na březích roste i vše, co se k řece přijde nebo přiletí napít (naše orgány, svaly, klouby, a další součásti těla). Přijde bobr (faktory z výše uvedeného obrázku) a udělá hráz (blok).

Co se stane…?

Voda přestane téct. Nad hrází (blokem) je vody (energie) moc, že přetéká a ničí, a dole pod hrází voda (energie) chybí – strádá a chřadne vše, co vodu potřebuje ke svému životu (naše orgány, svaly, klouby, a další součásti těla).

Prohřívání nebo ochlazování těla

 

Hodně a málo energie = horko a chlad

Je-li vytvořen energetický blok – v části těla je hodně energie (nad blokem) – většinou vznikají záněty, část těla je horká, máme potřebu si to místo pořád hníst a mačkat – to je typické u svalů. Je to podvědomá reakce, kde se snažíme přebytek jangové energie rozehnat do všech stran.

Bohužel mnohdy nás napadne, že tomu pomůžeme, když si na to plácneme hřejivou náplast nebo hřejivý gel. Teď trochu logiky – když chci vyrovnat energie a mám jí hodně, tak potřebuji ubrat, ne přidat. Tedy ne zahřát.

Naopak pod blokem je energie málo. Části těla střádají. Typické jsou chladné nohy, ruce, otoky, svalová ochablost, únava, nedostatečná činnost orgánů.

V tomto případě si většinou tuto část těla podvědomě zahříváme, většinou lehkým jemným třením.

 

Pokus na vašem těle … 

Schválně si sáhněte na zadek a spodní část zad a porovnejte teplotu s horní částí zad – většinou je v tom veliký rozdíl – dole zima, nahoře teplo – mezitím LEDVINY.

 

Co s tím, když máme bloky.. ? 

1) Být v klidu – vše se dá řešit. Plašení vše jen zhorší.

2) Porovnat si v hlavě – jakou cítíme energii – to je – JANG – HODNĚ – HORKÁ  / JIN – MÁLO – STUDENÁ ???

3) Pokud je to možné, odstranit příčinu vzniku bloku 🙂

4) Vyberu vhodný způsob vyrovnání energie – viz obrázek níže, kde jsou naznačeny principy a některé z možností, jak harmonii pomoci aplikací jednoduchých principů.

 principy vyrovnání energie

K zahřívání a ochlazování postižených míst doporučuji čistě přírodní – OK Balzám (zahřátí) a OK Gel (ochlazení). Mám s nimi výborné zkušenosti. Byliny z nich obsažené mají i antibakteriální a anestetické účinky, takže se dají použít i v případě menších úrazů pro dezinfekci a zklidnění. Namožené svaly do 15 minut přestávají bolet. A jako maminka doporučuji i při bolestech způsobených růstem kostí u dětí a na štípance všeho druhu.

5) Po vyrovnání energie se tělo většinou nastartuje, obnoví tok a blok vstřebá, pokud ne, je dobré dojít k někomu, kdo umí energetické bloky odstraňovat, k masérovi a v závažnějších případech i k lékaři (naštípnutá kost, a s tím spojen otok, se sama nesrovná a neopraví).

6) Další možnost, jak pomoci tělu jsou tělové svíce – malý zázrak – tomu bude věnován samostatný článek.

7) Důležitá je prevence – mít srovnaný energetický tok v těle znamená předcházet nemocím, cítit se v harmonii, v pohodě zvládat stres, cítit se plní energie, vyrovnávat se s negativními věcmi v životě s klidem a rozvahou, atd.

Pokud jste se poznali, spíše nepoznali, v některém z výše uvedeného, pravděpodobně energetické bloky máte 🙂 a je na čase přijít na energetickou masáž na harmonizaci 🙂 nebo ještě lépe chodit pravidelně, protože opravdu občas žijeme ve stresu nebo se přijít naučit, jak s energií pracovat na některý ze seminářů 🙂 a nebo začít cvičit Čchi-Kung.

 

Stejné principy fungují i pití. Přečtěte si článek Co je správný pitný režim.

Přeji hodně zdaru při rovnání energií a pokud chcete pomoct, nejlepší je zavolat 731 587 868 nebo napsat na info@terapienejendotykem.cz nebo na chat facebooku https://www.facebook.com/hanka.sobotova

 

 

Prohřívání nebo ochlazování těla a postižených míst na těle. Kdy, proč a jak?
Tagged on: