• štěstíCo pro Vás štěstí je?
 • Zamýšleli jste se na tím někdy?
 • Jak byste definovali štěstí?

Jednotná definice štěstí neexistuje a přesto každý z nás umí říct, co ho šťastným dělá. Dost možná proto, že štěstí je stav, který se, stejně jako vše ve Vesmíru, neustále mění.

Jednou nás udělá šťastnými klid, jindy je to společnost lidí, které máme rádi. V nouzi jsme šťastní za vodu a místo k přespání, pokud jsme zajištění, často vodu, postel, domov, bereme jako samozřejmost a štěstí nám přináší “nadstandardní” věci. 

Štěstí je jedinečné pro každého z nás. Pro dítě je to 24 hodin objevování nových věcí, pro dospěláka jsou to chvilky, protože ve štěstí a radosti už hledáme vědu a zapomněli jsem být a radovat se tady a teď. Často svou pozornost přenášíme na to negativní a ne na to hezké.

 

Štěstí je na jednu stranu neuchopitelné, na druhou stranu si ho lze přitáhnout, když budeme vědět, co nám radost a štěstí přináší a najdeme cesty, jak vše do svého života vnést a co změnit. Jsou vychytávky níže popsané, které Vás určitě budou zajímat:

Svět je popisován pomocí 3 rovin bytí. Setkáváme se s tím v každé filozofii či učení. Podle Čchi-Kung (v překladu “kultivace životní síly, energie a dlouhověkosti” – prastaré učení, které má mnoho směrů, patří do něj i Reiki nebo jemná energetická cvičení) i podle Feng Shui (v překladu “dokonalé umístění” – prastaré učení, které změnami zvenčí pomůže ke změnám uvnitř) se popisují tyto roviny neboli aspekty zákona přitažlivosti takto:

nebe člověk země
NEBE                                   ČLOVĚK                                    ZEMĚ

Tyto 3 ovlivňují tři aspekty života se podílí stejnou měrou na tom, jestli se nám plní, to, co v životě chceme, nebo neplní. Jistě to znáte, někdy to jde snadno a jindy ne.

Chceme-li, aby se štěstí přiklonilo na naší stranu, potřebujeme 51%.

1. NEBE – nebeské štěstí 33%

Feng ShuiNebeský, štěstím můžeme pojmenovat to, čemu se říká osud, nebo chcete-li karma, někdo bude raději říkat náhoda nebo štěstí. Je to trochu neuchopitelný aspekt našeho života, který funguje už při našem narození a mnozí z nás věří, že ještě před ním.

Patří doba našeho narození, zeměpisná šířka a délka místa, kde jsme se narodili, podnebí, ve kterém žijeme. Patří sem i rodiče, které jsme si přitáhli, sociální zázemí, náboženská víra, náš duchovní život. Vše, co jsme si prostřednictvím naší duše (ať vědomě či nevědomě) vybrali, aby se nám dostalo cenných životních zkušeností.

Na každou situaci, která nás v životě potká se můžeme koukat ze dvou pohledů, stejně jako na půl naplněnou nádobu. Může být poloprázdná nebo poloplná. I náš život může být víc pozitivní nebo víc negativní. A to negativní nebo pozitivní může narůstat nebo klesat. A i když někteří z nás věří, že máme plán – poslání – osud, který máme v tomto životě naplnit, cestu, jakou budeme žít, si můžeme vědomě měnit.

Rodiče ani datum narození sice změnit nedokážeme, přesto naše nebeské štěstí můžeme zvyšovat například meditacemi, cvičeními jako jóga nebo Čchi-Kung, studiem duchovních zákonů. Kdykoliv pracujeme s vizí, záměrem nebo cvičíme a meditujeme, jsme napojeni na tuto energii a pracujeme s ní.

Když jsem poprvé viděla, nebo spíš vnímala, nadsmyslovým vnímáním a zažila při cvičení a meditaci, jak moje tělo pracuje samo bez mého chtění, svaly se sami napínají, tělo se hýbe a já jsem jen pozorovatel, bylo to nádherné a hodně zvláštní. Ještě ten den jsem si řekla, že toto budu předávat dál. Připravila jsem pro Vás youtube s meditacemi a můžete navštívit některý z kurzů Čchi-Kung.

2. ČLOVĚK – lidské štěstí 33%

Feng ShuiLidské štěstí je druhá část zákona přitažlivosti. Patří sem náš každodenní život – jaké myšlenky máme, jak se cítíte, jak jednáme. Jestli se radujeme nebo jsme rozčilujeme, jestli myslíme pozitivně nebo na všem hledáme negativa. Jestli si stěžujeme nebo se zamyslíme nad tím, co nám daná situace ukazuje a něco změníme. Chce to odvahu, to sama vím z vlastní zkušenosti. Můžeme sedět a řešit nebo vstát a měnit.

Tuto rovinu štěstí ovlivňujeme, když se rozhodneme na sobě pracovat – ať už s koučem nebo terapeutem, nebo při četbě knížky uvědoměním si vlastního prožívání života, když jdeme na semináře osobního rozvoje. Své pozitivní vibrace a napojení na sami sebe zvyšujeme i při meditacích nebo cvičení Čchi-kung.

Někdy zvládneme změnu sami na základě získaných informací z knih, od přátel nebo ze seminářů. Jindy je dobré si do svého života pozvat průvodce, který nám pomůže na individuálních setkáních. Je to v pořádku, od toho lidi kolem sebe máme, stačí si jen vybrat, komu se svěříme. Dejte na svoje pocity, tělo Vám vždycky poradí, co je správné.

Já sama chodím na terapie a semináře k dalším lidem, protože vždy získám nové informace, nové přátele. Někdy je třeba nezaujatý názor nebo přímá pomoc s odstraněním toho, co nás blokuje. 

 

Hlavní hybnou silou tohoto aspektu života jsou Emoce a jejich energie.

Při individuálních terapiích a částečně i na workshopech a seminářích postupně procházíme třemi fázemi:

SEBEPOZNÁNÍ –  Co je moje a co je cizí? Jen pouhým uvědoměním si, kolik toho, co prožíváme, je na základě cizích přesvědčení a emocí nás donutí se zamyslet nad svým životem.

UVĚDOMĚNÍ SI – Co chci já? Nová startovní čára, zbavení se všeho negativního a “práce” na pozitivním – na myšlení, vyjadřování a prožívání vlastního života podle toho, jak chceme.

HARMONIZACE – Jak to udělat, abychom byli sami sebou, cítili se v pohodě a šťastní? V harmonii ve všech součástí našeho těla. Více o terapiích zde.

U mne uvědomění a změny nastartoval seminář REIKI, pak se můj osud rozpohyboval. Začala jsem pracovat na sobě. Našla jsem své poslání, měním svůj život, uzdravila jsem se.

Od té doby jsem se toho hodně naučila. A dává mi smysl vše sdílet a předávat dál na seminářích, kurzech, meditacích. Můj příběh i další si můžete přečíst na mém blogu.

3. ZEMĚ – pozemské štěstí 33%

Feng ShuiTo je naše okolí, kde žijeme, pracujeme, odpočíváme, sportujeme. Všechno, co je kolem nás, ovlivňuje naše pocity a myšlenky. Je to přímý vliv hmoty, tvarů, barev, architektury, designu, geopatogenních zón.

Příroda je sama o sobě dokonalá, proto nás nabíjí energií. S naším bytem to může být stejné nebo nemusí.

Bytem – jeho umístěním, vybavením, barvami, aj. můžeme podpořit splnění našich vizí a přání, můžeme vnést do života novou energii nebo taky můžete trávit život na gauči. Náš domov, kancelář vizualizuje 24 hodin denně naše přání a naše životní cesty.

Už jste se někdy zamysleli nad těmito otázkami:

 • Kolik času trávíme doma?
 • Vítá nás náš byt příjemnou energií?
 • Chodí k nám návštěvy často a cítí se jako doma?
 • Chutná mi jídlo z mojí kuchyně?
 • Nabíjí mě můj byt nebo se tam cítím unavený a jediné, co mě láká, je lehnout si na gauč před televizi?
 • Která barva by mohla zklidnit moje děti?
 • Jak vymalovat, abychom se v ložnici příjemně vyspali?
 • Podporuje barva v naší pracovně soustředění a podporuje nás v akci?
 • Je nám na některém místě v bytě nepříjemně a jiném příjemně?

 

Feng Shui je umění, které se zabývá našim vnějším světem. Změnami v našem okolí – barvami, umístěním nábytku, přidáním správných květin můžeme podpořit změny uvnitř a přivolat si štěstí. Musím říct, že to funguje, a nestačím se divit, jak moc.

U nás doma i při návštěvách klientů zjišťuji, jak málo často málo stačí, aby se nám žilo lépe. Tenhle dopis jsem dostala od Moniky:

Krásný den, Hani.

Chtěla jsem vám ještě jednou poděkovat za váš včerejší čas. Bylo to pro mě velmi přínosné. Neuvěřitelně jste mě “nakopla”. Ještě večer jsem začala odstraňovat zbytečné věci, celou noc jsem nespala a těšila se na ráno. Od půl osmé začal přerod mého bydlení. Není ještě vymalováno a dodělávky budou následovat, ale už teď se mi tu lépe dýchá. Ze srdce díky,

Monika

 

Pokud byste chtěli konzultaci, stačí se objednat tady

 

Jestli chcete začít sami, doporučuji její knížku Osvoboďte se s Feng Shui – přečetl jí i můj nečtivý bratr, jistě Vás bude bavit a dá vám přehledný návod, jak a kde začít. Také mnoho textu z této knihy naleznete na této stránce. Další informace o Feng Shui najdete na www.adamfengshui.cz.